W co inwestować ?

Pomysły na inwestowanie pieniędzy

Szacuje się że Polacy posiadają ok 1,2 bln złotych oszczędności, więc dzieląc tę sumę na liczbę dorosłych Polaków, każdy z nas ma ok 40 tysięcy na swoim koncie oszczędnościowym. Oczywiście to tylko statystyka, która nijak się ma do rzeczywistości, jednak mimo wszystko warto zastanowić się, jakie inwestycje w 2018 roku mogą nam przynieść największe zyski.

W co inwestować?

Zacznijmy od podstawowej kwestii. Dlaczego lepiej inwestować pieniądze, niż trzymać je w domu lub w banku – Odpowiedź jest prosta chodzi o Inflacje…

Pieniądze lubią ruch. Tylko obracanie walutą sprawia, że może ona generować zyski. Mówiąc dosadniej, jeśli odkładamy pieniądze na stosik w domu to tak, jakbyśmy marnowali tkwiący w nim potencjał. Owszem, będziemy po jakimś czasie posiadać oszczędności, ale nie będziemy zarabiać. Będziemy wręcz tracić. Inflacja jest bowiem bezlitosna. W ciągu miesiąca wartość naszych oszczędności może spaść nawet o kilka procent.

Co to jest inflacja?…

Mówiąc prościej za miesiąc za podobną sumę  pieniędzy kupimy mniejszą ilość produktów.

Dlatego właśnie na tym blogu będziemy prezentować najlepsze sposoby na bezpieczne i korzystne inwestowanie pieniędzy. Nie każda inwestycja obarczona jest przerażającym ryzykiem!

Jeżeli masz konkretne kwoty na zainwestowanie przejdź do artykułów poniżej:

Jak i gdzie zainwestować małe kwoty do 1 000 zł

Jak i gdzie zainwestować średnie kwoty do 10 000 zł

5 najlepszych sposobów na zainwestowanie pieniędzy…:

Nr 5: Lokaty

Inwestowanie kojarzy się z koniecznością położenia swoich doświadczeń na szali. Albo będziemy mieli szczęście i pomnożymy swój kapitał, albo stracimy wszystko. Tymczasem istnieją bezpieczne i pewne formy inwestowania pieniędzy, które wiążą się z praktycznie zerowym ryzykiem inwestycyjnym. Umieszczając swoje oszczędności na lokacie, koncie oszczędnościowym czy w obligacjach mamy pewność, że nasze fundusze są bezpieczne. Musimy się jednak liczyć z tym, że niskie ryzyko inwestycyjne oznacza również zyski na stosunkowo niskim poziomie.

Przeczytaj również:  W co zainwestować 10 000 zł?

Lokaty są dobrym sposobem na inwestowanie pieniędzy jeżeli chcemy wyłącznie przechować kapitał na inną inwestycje.

Nr 4: Nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości to od setek lat jeden z najlepszych sposobów ulokowania kapitału i inwestycji. Zakup mieszkania na wynajem, lokalu użytkowego czy też całej nieruchomości (np. kamienicy) pozwala na otrzymywanie regularnych wpływów z inwestycji.

Prosta symulacja:

Kupujemy małe mieszkanie (kawalerkę w większym mieście) za 180 000 zł. Za 20 000 zł wykonujemy remont i przygotowujemy je do wynajmu. Najemca płaci czynsz 1100 zł. Po odjęciu podatku zarabiamy ok. 1000 zł miesięcznie czyli 12 000 zł rocznie. Po ok. 18 latach z wynajmu (przyjmując, że zostanie na takim samym poziomie) zarabiamy 216 000 zł. Przyjmując kilka remontów w tym czasie mieszkanie nam się wróci, natomiast zawsze możemy go sprzedać czy też nadal wynajmować i inwestycja będzie zarabiała nam na „czysto”.

Nr 3: Inwestycja w siebie – Szkolenie, Kursy lub własna firma

Jedno z najlepszych rozwiązań to inwestycja w siebie. Warto zainwestować w szkolenie, kurs, który pozwoli nam zarabiać pieniądze. Może masz pomysł na własną firmę? Szukaj okazji na lokalnym rynku i zainwestuj.

Nr 2: Inwestycje w StartUpy

Stosunkowo nowy pomysł, ale możemy na nim sporo zarobić. XXI wiek to era internetu, startupów i aplikacji mobilnych. Na rynku można znaleźć osoby, które potrzebują kapitału, warto skontaktować się z takimi osobami i jeżeli pomysł ma potencjał możemy w niego zainwestować. A może czas na własny startup? Masz pomysł na aplikacje mobilną? Znajdź zespół i zainwestuj w niego. A może załóż własny sklep internetowy i zacznij sprzedawać w internecie – Przyda Ci się poradnik jak założyć sklep internetowy.

Inwestycje w kryptowaluty

Coraz więcej osób decyduje się na inwestycje w kryptowaluty. Jak zacząć? Wystarczy zarejestrować się na sprawdzonej giełdzie BitBay.

Przeczytaj również:  Inwestowanie w waluty

Więcej na temat inwestycji w kryptowaluty.

_______

Pamiętaj, że każde inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty kapitału. Warto przemyśleć każdą inwestycje.

Mogę Cię zainteresować:

W co zainwestować kwotę ok. 1000 zł (kilka pomysłów)

-W co zainwestować do 10 000 zł? (5 pomysłów)

Zapraszam do komentowania i dyskusji o inwestycjach.

2 thoughts on “W co inwestować ?

  1. Ciekawą formułą inwestowania są pożyczki społecznościowe. Sam inwestuje od jakiegoś czasu na stronie fundico.eu czym zyskuje 5% zainwestowanej kwoty miesięcznie, co daje mi 60 % rocznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *