Inwestowanie w Bitcoiny i kryptowaluty

bitcoin inwestowanie

Kryptowaluty to jedna z najbardziej nowoczesnych form lokowania kapitału wzbudzająca coraz większe zainteresowanie ze strony inwestorów na całym świecie. Zdaniem wielu specjalistów tego typu transakcje to coś więcej aniżeli tylko modny trend – często można spotkać się z opiniami, iż w przyszłości zastąpią one stosowane obecnie formy płatności.

Inwestowanie w kryptowaluty – dlaczego się opłaca?

O kryptowalutach zaczęto mówić głośno za sprawą Bitcoina, który zadebiutował w 2009 r. Jest to pierwsza wirtualna waluta i zarazem najlepiej rozpropagowana. Aktualnie w obiegu znajduje się kilkaset kryptowalut, które przez znakomitą większość państw – nie wyłączając Polski – nie są uznawane ani za pieniądz elektroniczny, ani za jednostkę walutową. Dlaczego zatem mówi się o opłacalności inwestowania w Bitcoiny i inne kryptowaluty? Z kilku powodów:

  • nie kontrolują ich instytucje finansowe i rząd,
  • są odporne na inflację – np. liczba Bitcoinów jest ograniczona i wynosi 21 mln,
  • systemy kryptowalut odznaczają się bardzo wysokim stopniem stabilności i bezpieczeństwa,
  • nawet drobne transakcje dokonywane w kryptowalutach charakteryzują się dużą płynnością.

Aktualny kurs Bitcoina oraz więcej informacji (w tym wykres) znajdziesz na stronie http://www.pracawsieci.net/bitcoin-poradnik/.

Jak inwestować w kryptowaluty?

Pierwszym krokiem aby kupić Bitcoiny jest rejestracja na sprawdzonej giełdzie np. Bitbay (polska giełda).

Inwestować w kryptowaluty można na kilka sposobów. Poniżej przedstawione są 3 najważniejsze:

  • handel kryptowalutami za pośrednictwem specjalnych giełd – zyski pojawiają się wówczas, gdy kurs waluty rośnie,
  • spekulacja na instrumentach CFD – czyli na kontraktach na różnice kursowe; zaletą tej metody jest możliwość czerpania zysków nawet przy spadku kursu oraz tzw. handlu z dźwignią pozwalającej otwierać większe zlecenia aniżeli przy tradycyjnych inwestycjach giełdowych,
  • handel opcjami binarnymi – przy zawieraniu transakcji nie jest naliczana prowizja, ale podobnie jak przy spekulacji na instrumentach CFD kupowane są opcje, które nie spełniają funkcji płatniczych.
Przeczytaj również:  Jak dobrze zainwestować pieniądze na rynku nieruchomości?

Która z powyższych form inwestowania jest najlepsza? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ponieważ opłacalność przedsięwzięcia jest zdeterminowana wieloma przesłankami jak m.in. wysokość kapitału, doświadczenie i wiedza inwestora itp.

Zarejestruj się na giełdzie Bitbay i inwestuj w kryptowaluty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *