W co inwestować pieniądze w 2018 roku? – 5 sposobów na zainwestowanie pieniędzy.

Dowiedz się w co zainwestować pieniądze w 2018 roku. Przedstawiamy 5 najlepszych sposobów na zainwestowanie pieniędzy… niekoniecznie w lokaty.

Poświęć kilka minut a dowiesz się jak zminimalizować ryzyko przy inwestycjach.

Witaj na blogu o inwestowaniu pieniędzy. 🙂

Podpowiadamy w co inwestować w przedziałach od 100 zł do kilkuset tysięcy złotych.

Najlepsze sposoby na bezpieczne i korzystne inwestowanie pieniędzy

Zanim zaczniemy:

Samo określenie „inwestowanie pieniędzy” może się wydawać czymś ekskluzywnym.

Wbrew pozorom inwestycje są jednak tematem dostępnym dla każdego.

Nie trzeba być milionerem, by osiągnąć sensowne zyski z inwestycji w różnego rodzaju instrumenty bazowe czy programy partnerskie. Z pewnością jednak, do dokonywania trafnych inwestycji potrzebna jest podstawowa znajomość rynku i zasad obracania funduszami. Nawet jeśli w toku podejmowania ryzyka inwestycyjnego zdarzy nam się postawić na niewłaściwego konia to z biegiem czasu z pewnością odnotujemy także zyski.

Dlaczego warto inwestować swoje wolne pieniądze?

I, gdzie nasze inwestycje mają największe szanse na sukces?

W dzisiejszym artykule, przyjrzyjmy się tematowi bliżej.

inwestowanie-pieniedzy

Dlaczego warto inwestować pieniądze?

Zacznijmy od podstawowej kwestii. Dlaczego lepiej inwestować pieniądze, niż trzymać je w domu lub w banku – Odpowiedź jest prosta chodzi o Inflacje…

Pieniądze lubią ruch. Tylko obracanie walutą sprawia, że może ona generować zyski. Mówiąc dosadniej, jeśli odkładamy pieniądze na stosik w domu to tak, jakbyśmy marnowali tkwiący w nim potencjał. Owszem, będziemy po jakimś czasie posiadać oszczędności, ale nie będziemy zarabiać. Będziemy wręcz tracić. Inflacja jest bowiem bezlitosna. W ciągu miesiąca wartość naszych oszczędności może spaść nawet o kilka procent.

Co to jest inflacja?…

Mówiąc prościej za miesiąc za podobną sumę  pieniędzy kupimy mniejszą ilość produktów.

Dlatego właśnie na tym blogu będziemy prezentować najlepsze sposoby na bezpieczne i korzystne inwestowanie pieniędzy. Nie każda inwestycja obarczona jest przerażającym ryzykiem!

Przejdź do artykułów:

Jak i gdzie zainwestować małe kwoty do 1 000 zł

Jak i gdzie zainwestować średnie kwoty do 10 000 zł

Jak i gdzie zainwestować do 100 000 zł

Jak i gdzie zainwestować duże pieniądze – ponad 100 000 zł

W co inwestować w 2017 roku? Lokaty i trzymanie oszczędności traci na popularności.

Najpopularniejsze sposoby inwestowania pieniędzy:

Lokaty, konta oszczędnościowe i obligacje

Inwestowanie kojarzy się z koniecznością położenia swoich doświadczeń na szali. Albo będziemy mieli szczęście i pomnożymy swój kapitał, albo stracimy wszystko. Tymczasem istnieją bezpieczne i pewne formy inwestowania pieniędzy, które wiążą się z praktycznie zerowym ryzykiem inwestycyjnym. Umieszczając swoje oszczędności na lokacie, koncie oszczędnościowym czy w obligacjach mamy pewność, że nasze fundusze są bezpieczne. Musimy się jednak liczyć z tym, że niskie ryzyko inwestycyjne oznacza również zyski na stosunkowo niskim poziomie.

Lokaty są dobrym sposobem na inwestowanie pieniędzy jeżeli chcemy wyłącznie przechować kapitał na inną inwestycje.

Nieruchomości

Nieruchomości to od setek lat jeden z najlepszych sposobów ulokowania kapitału i inwestycji. Zakup mieszkania na wynajem, lokalu użytkowego czy też całej nieruchomości (np. kamienicy) pozwala na otrzymywanie regularnych wpływów z inwestycji.

Prosta symulacja:

Kupujemy małe mieszkanie (kawalerkę w większym mieście) za 180 000 zł. Za 20 000 zł wykonujemy remont i przygotowujemy je do wynajmu. Najemca płaci czynsz 1100 zł. Po odjęciu podatku zarabiamy ok. 1000 zł miesięcznie czyli 12 000 zł rocznie. Po ok. 18 latach z wynajmu (przyjmując, że zostanie na takim samym poziomie) zarabiamy 216 000 zł. Przyjmując kilka remontów w tym czasie mieszkanie nam się wróci, natomiast zawsze możemy go sprzedać czy też nadal wynajmować i inwestycja będzie zarabiała nam na “czysto”.